ЗА НАС

Пробивот

Yilong

ВОВЕД

Нашата компанија започна како УВ flatbed печатач кој се фокусира само на боја со рамно лежиште инјектираат печатач и печатење во боја машина за печатење индустриски УВ олеснување за 9 години. Впрочем искуството што беа исклучително професионални во обезбедување на висока ефикасност печатење на клиенти. Ние сме специјализирани во производството за flatbed печатач во боја инјектираат и индустриски УВ олеснување печатење во боја машина. Нашите производи се во строга согласност со ISO9001 системи и CE стандард за управување со квалитет да ориентација, што доведе до висока ефикасност печатење на 15 квадратни метри на час, со висока резолуција и совршена печатење ефект.

 • -
  Основана во 2009 година
 • -
  10 години искуство
 • -+
  ефикасност на печатење е 15 квадратни метри на час
 • -
  Поддржува повеќе од 9 видови на печатени материјали

производи

иновации

ВЕСТИ

Прва служба

 • Kingt Gen6 UV flatbed Printer

  Good news! Up till ThanksGiving Day, KINGT UV Flatbed Printer with Ricoh Gen6 printhead already sold 100set in China mainland! Why KINGT Ricoh Gen6 printhead UV Printer are so popular? Because KINGT Ricoh Gen6 UV Flatbed Printer can print on uneven surface with height difference less than 10mm ve...

 • 2019 China (PuTian) International Shoes & Clothing Product Fair

  Thanks for your visiting at 2019 China (PuTian) International Shoes & Clothing Product Fair ! KINGT ‘s UV Flatbed Printer item# KGT-LE2513 with Ricoh Gen6 Printhead caught local and overseas visitors eyes. KGT-LE2513 can print on uneven surface with height difference within 10mm. Visitors fel...